Swiateková vypadla v 3. kole, nestačila na Noskovú

20.01.2024 Celý región

Melbourne 20. januára (TASR) - Poľská tenistka Iga Swiateková vypadla v treťom kole grandslamového Australian Open. Najvyššie nasadená hráčka a jednotka svetového rebríčka WTA nestačila na Češku Lindu Noskovú v troch setoch 6:3, 3:6, 4:6. Pre devätnásťročnú víťazku je to prvá účasť na podujatí v kariére. Do ďalšej fázy postúpila turnajová devätnástka Jelina Svitolinová z Ukrajiny, ktorá zdolala nenasadenú Švajčiarku Valeriju Golubicovú 6:2, 6:3.

Nosková tak ukončila osemnásťzápasovú víťaznú sériu svojej favorizovanej súperky. V boji tak zostávajú už len tri z desiatich najvyššie nasadených hráčok na podujatí. "Nemám slov. Vedela som, že to bude úžasný zápas, ale naozaj som nečakala, že môže dopadnúť takto," povedala Nosková pre akreditované médiá.

Swiateková zlomila jej podanie v šiestom geme prvého setu a po 43 minútach išla do vedenia. Češke sa podarilo to isté za stavu 4:3 vo svoj prospech v druhom sete a v záverečnom dejstve brejkla súperku hneď v úvode. Tá si síce vzala podanie naspäť, znovu sa jej to však nepodarilo. Nosková si vybojovala v desiatom geme za stavu 30:30 esom prvý mečbal a ten následne premenila. V ďalej fáze sa stretne s devätnástou nasadenou Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou alebo Viktorijou Golubicovou zo Švajčiarska.

výsledky - 3. kolo:

Jelina Svitolinová (Ukr.-19) - Viktorija Golubicová (Švajč.) 6:2, 6:3, Linda Nosková (ČR) - Iga Swiateková (Poľ.-1) 3:6, 6:3, 6:4, Viktoria Azarenková (Biel.-18) - Jelena Ostapenková (Lot.-11) 6:1, 7:5, Čeng Čchin-wen (Čína-12) - Wang Ja-fan (Čína) 6:4, 2:6, 7:6 (8); Jasmine Paoliniová (Tal.-26) - Anna Blinkovová (Rus.) 7:6 (1), 6:4, Dajana Jastremsková (Ukr.) - Emma Navarrová (USA-27) 6:2, 2:6, 6:1, Anna Kalinskajová (Rus.) - Sloane Stephensová (USA) 6:7 (10), 6:1, 6:4, Oceane Dodinová (Fr.) - Clara Burelová (Fr.) 6:2, 6:4